Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
24 doors. Really good beer. 🍻 Discover our 2026 Advent calendars NOW and have them delivered just in time for the festive season 🎄✨
Produkte von Arpus Brewing

Arpus Brewing Co. – Creative craft beer from Latvia

Arpus Brewing Co. is an independent craft brewery from Latvia, founded in 2017 by passionate beer lovers with the aim of creating beers that are out of the ordinary. The name ‘Ārpus’ means ‘outside’ in Latvian – and that is precisely their approach: outside the norm, with a focus on modern, flavourful beers. The brewery is particularly well known for its New England IPAs, fruity sour beers and strong imperial stouts. 

Ārpus consistently focuses on small batches, modern brewing techniques and fresh, high-quality ingredients. The beers are unfiltered, natural and appreciated by beer fans across Europe for their expressiveness and balance. In a short space of time, Ārpus Brewing has established itself in the international craft beer scene and is considered one of the most innovative breweries in the Baltic States.

Filter products
Filter products
New
4.37

Arpus - x Ophiussa Salted Caramel Ice Cream Stout

Stout - Pastry
€8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€20.43/1 Liter)
New
3.64

Arpus - Nelson Sauvin x Riwaka Extra Pale

Pale Ale - Weitere
€6.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€15.89/1 Liter)
New
4.08

Arpus - x Track QDH Riwaka x Motueka x Cryo Citra x Hand-Selected Superdelic QIPA

IPA - Quadruple
€8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€20.43/1 Liter)
New
4.28

Arpus - Mango x Banana x Guava x Plum Ice

Sour - Pastry
€8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€20.43/1 Liter)
New
4.15

Arpus - x SOMA TDH Nelson Sauvin x Riwaka Eggers Hops x Hand-Selected Cryo Citra IPA

IPA - New England / Hazy
€7.79*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€17.70/1 Liter)
New
4.31

Arpus - Cherry x Plum x Pear x Apricot Smoothie Sour Ale

Sour - Fruited
€8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€20.43/1 Liter)
New
3.93

Arpus - x Northern Monk Krush x Hand-selected Superdelic x Mosaic Cascadian Dark Ale

Stout - Pastry
€7.79*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€17.70/1 Liter)
New
4.09

Arpus - x Duckpond Cherry x BlackCurrant

Sour - Pastry
€8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€20.43/1 Liter)
New
3.89

Arpus - Fruitheart Smoothie

Sour - Fruited
€7.79*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€17.70/1 Liter)
4.17

Arpus - Apricot x Pear x Mango x Passionfruit x Guava Smoothie Sour

Sour - Pastry
€8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€20.43/1 Liter)
%
4.12

Arpus - Strawberry x Black Currant x Pineapple x Coconut Smoothie Sour

Sour - Pastry
€7.99* €8.99*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€18.16/1 Liter)
%
4.09

Arpus - Granola x Pineapple x Pear x Banana Smoothie Sour

Sour - Pastry
€7.99* €9.19*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€18.16/1 Liter)
4.23

Arpus - Portuguese Brandy Barrel Aged Imperial Stout

Barleywine - Barrel-Aged
€12.49*
EINWEG
plus €0.25 deposit
* plus €0.25 deposit | Content: 0.44 Liter (€28.39/1 Liter)